kreslené logo mš veverky

Vážení rodiče,

v této době, kdy se řeší preventivní opatření bychom Vás rádi uklidnili, že co se týče povinného předškolního vzdělávání, nemusíte se bát, že Vaše děti něco zameškají. Jen nebudou do školy tak „natrénované“.

Zatím je doma zapojte především do sebeobsluhy – při hygieně, oblékání, zavazování tkaniček, mazání chleba, krájení zeleniny, navlékání korálků, modelování, stříhání, hrajte společenské hry – pexeso, Dobble, hrajte námětové hry – Na maminku, Na kuchaře, Na montéra, choďte do přírody, kde nejsou lidé – přeskakujte překážky, choďte na nerovném povrchu, zkoušejte rovnováhu, stavějte domečky, cestou komentujte dopravní značky – jaký mají geometrický tvar, barvy. Hrajte hry, vezměte míč, švihadlo, kolo. Hrajte slovní fotbal, poslouchejte zpěv ptáků a opakujte ho, nezapomeňte procvičovat logopedii – ta je pro vstup do školy nejvíc potřebná. Hodně s dětmi mluvte – vysvětlete jim citlivě, jaká je situace, nuťte je vyprávět např. děj pohádky – povídejte si o ní.

Zkrátka si vynucený pobyt doma s dětmi užijte jako rodina. Vypněte televizi s depresivními zprávami a bavte se „po staru“.  

Věřte, že nás celá situace mrzí, ale zdraví je přednější. 

Zveřejněno dne: 16.3.2020