pohled na zahradu MŠ z výšky 1
zahrada 2020 (1)
zahrada 2020 (3)
multifunkční zahradní sestava se zelenou klouzačkou
houpačka hnízdo
multifunkční zahradní sestava se žlutou klouzačkou
zahrada - chýše pro děti
zahrada - venkovní učebna 2

„Borovice, smrček, jedle, šiška na mě spadla hnedle. Shodila ji veverka, je to pěkná čiperka.“

Naše zahrada je umístěna mimo rušné komunikace v zeleném pásmu Židovských pecí, tudíž umožňuje dětem poznávat krásy přírody v čistém a zdravém prostředí. Poskytuje dětem dostatek podnětů pro pozorování a objevování přírodních zákonitostí.

Na naší zahradě je umístěno nespočet herních prvků, které podporují všestranný rozvoj dětí.

Na herních prvcích si děti mají možnost protáhnout celé tělo, zároveň mají možnost lenošit v domečcích. Na své si přijdou i milovníci kolektivních her, pro které je tu velké hřiště. Máme tu samozřejmě i pískoviště, které mají rády všechny děti. Starší děti se rády projíždí na koloběžkách nebo zkoušejí svou obratnost na kladině či balančních špalcích. Zajímavé prožitky umožňuje dětem chůze po smyslovém chodníčku.

A co s dětmi zahradníky? Pro ty tu máme záhonky, 2 pařeniště a fóliovník, kde děti společně s paní učitelkami sází květiny, bylinky a zeleninu, kterou následně konzumují. Formou hry děti pochopí proměnlivost přírody a rostlin v průběhu ročních období, získají první zkušenosti s pěstováním rostlin a péčí o ně, naučí se ohleduplnému chování k přírodě.

Naše zahrada je také domovem mnoha zvířat. Zejména ptáků, veverek, zajíců, ježků, motýlů, broučků. Děti vedeme k lásce a péči k přírodě i ke zvířatům. Děti pravidelně sypou zobání ptáčkům do krmítka, připravujeme krmítko pro veverky, staráme se o hmyzí domečky.

Čiperné veverky z naší zahrady nás inspirovaly k názvu naší školky.

Vzhledem k tomu, že zdravý životní styl je pro nás prioritou, tak rádi trávíme většinu času na čerstvém vzduchu a mnoho aktivit přesouváme z budovy na zahradu. Z tohoto důvodu plánujeme i vybudování tzv. venkovní učebny.

Venkovní učebna podpoří náš cíl o budování zahrady s neomezenými možnostmi vzdělávání a nabývání nových poznatků v kontaktu s přirozeným prostředím.

Zdravý životní styl bude umocněn i nově zakoupeným fitness prvkem pro všestranný rozvoj dětí.

Plánujeme naši zahradu doplnit i o nezbytné mlhoviště, které všichni ocení v horkých letních dnech. Při nepříznivém počasí děti využívají solnou jeskyni vybudovanou přímo v budově MŠ